• Upracme Slovensko - Máme radi našu obec

• Dňa 22.4.2024 sa žiaci Základnej školy a deti MŠ zapojili do celoslovenskej aktivity Upracme Slovensko, ktorá v našej obci Staré bola pod názvom Máme radi našu obec. Zamerali sa na vodný tok Starianka a tiež na okolie základnej školy Staré. Do upratovania pozývali aj rodičov a ostatných občanov obce. Počas upratovania sa deťom prišla poďakovať aj pani Pavliková, ktorá deti odmenila sladkosťami. Vyzbierali sme sedem vriec odpadu. Deň sa nám vydaril, aj keď počasie neprialo.

• Deň s Andersenom

• Mesiac apríl je mesiacom detskej knihy a preto, lebo sa v tento deň narodil Hans Christian Andersen. Aj my sme si v našej škole pripomenuli tohto velikána detských rozprávok blokovým vyučovaním pod názvom Deň s Andersenom. Žiaci spoznali život rozprávkara a jeho diela. Potom sme si vybrali rozprávku Škaredé káčatko. Rozprávku sme si čítali, pracovali sme s textom, využili sme ju aj v matematike a ďalší deň na výtvarnej výchove sme si vyrobili jazero s kačicami a labuťami.

• Riaditeľka Základnej školy Staré

oznamuje,

že pre zvýšenú chorobnosť žiakov a po konzultácii s RÚVZ v Michalovciach, so súhlasom zriaďovateľa OcÚ Staré a v zmysle čl. 5 bod 2 písm. c) MU MŠ SR č. 15/2005-R

prerušuje výchovno-vzdelávací proces na škole

v dňoch:  21.3. a 27.3.2024.

Nástup do školy bude

po veľkonočných prázdninách 3.4.2024

• Deň otvorených dverí v našej škole

• Pedagógovia a žiaci našej školy pripravili pre predškolákov cestu rozprávkovou školou. Takýmto spôsobom im chceli ukázať, že školy sa nepreba báť, ale tešiť sa na ňu. Aj my sa potešíme, ak sa s týmito deťmi stretneme v septembri v 1.ročníku.

• Miss bábika

• Na chvíľočku sme sa preniesli o pár rokov dopredu a vyskúšali si, ako to je byť mamou a otcom.Bábätká si mamičky a otecko s láskou a nehou prebalili, zavinuli a potom im zaspievali uspávanku.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• 22.februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa ho všetci žiaci našej školy. Absolútnou víťazkou a postupujúcou do okresného kola sa stala Katka Baníková.

• Deň bez mobilov

• Dňa 6. februára si pripomíname Svetový deň bez mobilu.

Život bez neho si už nevieme ani prestaviť, najmä my dospelí. Bohužiaľ, je neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

So žiakmi sme sa rozprávali aj o tom, čo im hrozí na internete a sociálnych sieťach.

• Fašiangový karneval a učenie v maskách

• Posledný januárový deň sa naša škola premenila na školu fantázie, v laviciach sedeli rozprávkové postavy. Aj v učení sa im darilo. Potom to začalo, v kole sa vykrúcali bosorky, piráti, víly, rôzne zvieratká a ešte prišla návšteva aj z materskej školy. To bolo radosti.

• Vianočná pošta

• Vianoce sa blížia a deti píšu Ježiškovi. Svoje pohľadnice si odniesli na poštu. A teraz budú čakať či sa ich priania vyplnia.

• Čaro Vianoc

• Prenesením sa do rozprávky O dvanástich mesiačikoch, sa začalo príjemné predvianočné posedenie žiakov a ich rodičov v našej škole.